قهوه ساز کمکس


کمکس chemex ابزاری بسیار مدرن با طراحی مهندسی و بسیار شیک برای تهیه قهوه به صورت دستی می باشد البته می توان قهوه آن را قهوه دمی نیز خواند.


تاریخچه کمکس:

پیتر شلمبوم یک مخترع آلمانی است که این روش تهیه قهوه را در سال ۱۹۴۱ اختراع کرد و شرکت کِمکِس در ماساچوست آمریکا آن را به صورت صنعتی در آورد.

پس از طراحی کمکس، مجله نیویورک تایمز این قهوه ساز را  جزو یکی از صد طراحی برتر مدرن انتخاب می کند. در ضمن یک نمونه از این قهوه ساز، در موزه هنرهای مدرن نیویورک نگهداری می شود.

کمکس از زمان اختراعش تا به حال، تغییری نکرده است


مشخصات کمکس:

اگر به شکل ظاهری این ابزار توجه کنید ممکن است به یاد ساعت های شنی بیفتید. این ابزار از سه قسمت تشکیل شده است:

گوی در قسمت پایینی که محل تشکیل نوشیدنی نهایی است

گوی در قسمت بالایی که محل ریختن آب داغ و پودر قهوه روی فیلتر کاغذی است

کمری باریک در قسمت میانی که فیلتر کاغذی در این قسمت ثابت می شود. اطراف این کمر با تسمه چرمی احاطه شده است البته مدل کاملا شیشه ای کمکس فاقد تسمه چرمی است.کمکس را می توانید در سایزهای مختلفی چون: سه، شش و هشت کاپ تهیه کنید.


ویژگی قهوه کمکس:

یکی از ویژگی های تهیه قهوه با کمکس، داشتن نوشیدنی با روغن کم است.
در این ابزار به دلیل استفاده از فیلترهای کاغذی، روغن قهوه تا مقداری، در فیلتر باقی می ماند و نوشیدنی نهایی کمی رقیق تر می شود.

تهیه قهوه با این روش میتونه براتون خیلی لذت بخش باشه!


برای هر بار استفاده از این ابزار باید از فیلترهای جداگانه ای استفاده کنید. این فیلترها معمولا از جنس کاغذ هستند، البته کمی از کاغذ معمولی، ضخیم تر هستند. شرکت هایی که کمکس را تولید می کنند اغلب فیلترهای آن را نیز تولید و به بازار عرضه می کنند.

ابزار های بسیاری مانند وی 60 سایفون کلور و ... برای تهیه قهوه وجود دارند در بخش ابزار های قهوه با آنها آشنا شوید.طرز تهیه قهوه با کمکس در مطالب گذشته آموزش داده شده است، می توانید مطالعه کنید. امیدواریم از قهوه تون لذت ببرید.


سبد خرید شما خالی است!