ایبریک یا همان قهوه جوش


قهوه ترک خود را لذت بخش تر درست کنید. آشنایی با وسیله‌ای سنتی برای تهیه قهوه ترک، این وسیله دوست داران خاص خود را دارد و در بین قهوه دوستان از محبوبیت خاصی برخوردار است که آن را به چندین نام می شناسند: قهوه جوش، ایبریک ibrik، جذوه cezve. در زبان ترکی ایبریک را پارچ و جذوه را گلدان معنی می کنند.


اگر تا به حال قهوه ترک خود را با شیرداغ کن درست می کردید، توصیه می کنیم زین پس از شیرداغ کن فقط برای گرم کردن شیر استفاده کنید اما به هر حال اگر می خواهید با شیر داغ کن قهوه تان را درست کنید این مطلب شما را راهنمایی می کند.  اما اگر شما به دنبال لذت بردن از درست کردن قهوه هستید و می خواهید قهوه ای با کیفیت خیلی بیشتر و فومی جذاب تر داشته باشید حتما از ایبریک استفاده کنید. (ایبریک ها یا همان قهوه جوش‌ها ابزار مختص تهیه قهوه ترک می‌باشند.


ویژگی های این قهوه جوش:

جنس مناسب برای ایبریک‌ها، مس می باشد، اما گاها از جنس استیل، روی و برنج نیز ساخته می شوند. ایبریک‌ها دارای دسته معمولا بلند چوبی هستند که پس از داغ شدن بتوانید آن را جابجا کنید. اما ممکن است دسته‌های فلزی نیز داشته باشند.

جذوه و شیر داغ کن:

هر دوی آن‌ها دارای کفی پهن می باشند با این تفاوت که ایبریک‌ها در قسمت گلویی(بالایی) خود باریک می‌شوند اما شیر داغ کن‌ها تغییر اندازه ندارند. دسته‌های چوبی سبب جابجایی راحت تر و داغ نشدن آن می‌شود.

ایبریک ها در اندازه و شکل های مختلفی ساخته می شوندانواع ایبریک


در ایبریک قهوه نهایی خوش طعم‌تر و همراه با فومی زیبا است، به گونه‌ای باریک بودن قسمت گلویی آن به بهتر شدن فوم نهایی کمک می‌کند. در شیر جوش‌ها به دلیل باریک نبودن بخش بالایی ایجاد کف کرمی رنگ روی قهوه ترک کار بسیار سخت تری است.حال وقت آن رسیده که قهوه خوش رنگ و خوش عطر خود را نوش جان کنید
سبد خرید شما خالی است!