قهوه پی بی

قهوه پی بی

تماس بگیرید
کد محصول: قهوه پی بی (1000 گرمی)
وضعیت موجودی در انبار
نمایش 2195

توضیحات محصول

دانه قهوه پی‌بی ( indian PB ) که به صورت مدیوم رُست شده است دارای طعم ملایم و مناسب برای قهوه ی اسپرسو و قهوه فرانسه است.پی بی مدیوم دارای کافئین زیاد و عطر بوی متوسط و تلخی متوسط است.ازپی بی مدیوم در انواع ترکیب های پرکافئین استفاده می شود.


نام PB مخفف peaberry coffee است که به معنی دانه معیوب است. چرا که در گیلاس قهوه (میوه قهوه) دو عدد  هسته وجود دارد که طی فرآیندی تبدیل به دو دانه ی قهوه می شود و در میوه های معیوب این دو دانه به همدیگر چسبیده اند که باعث میشود دانه های پی بی بوجود آید. این دانه هر کدام خواص دو دانه قهوه را دارد پس طبیعی است که کافئین دو دانه در یک دانه نهفته است و دانه های ربوستای پی بی هند یکی از پر کافئین ترین و غلیظ ترین و قوی ترین دانه های موجود در بازار است.در دنیا 2 نوع درخچه ی قهوه به نام های عربیکا و ربوستا وجود دارد البته نوع سومی به نام لیبریکا نیز وجود دارد که بسیار کمیاب است.
درختچه‌ی قهوه روبوستا همانند اسمش محکم است و در مقابل آفتاب آسیبی نمی‌بیند بنابراین در ارتفایی بین سطح دریا تا 600 متر بالاتر از سطح دریا رشد می‌کند ضمناً درخچه‌ی روبوستا در مقابل انگل‌هایی که در مناطق گرمسیری رشد می‌کنند بسیار مقاوم است.در نتیجه این دانه ها که در دمای بسیار بالاتری قرار دارند خیلی سریع رشد می‌کنند به همین دلیل این قهوه کم عطر و غلیظ است . قهوه روبوستا در آفریقای غربی و آسیا کاشته می‌شود و بیشتر هنگام صبحانه از این قهوه استفاده می‌کنند چون مقوی و محرک است و باعث سر حال شدن انسان بعد از خواب می‌شود.قهوه پی بی PB از مناطق هند بوده که دارای مشخصات زیر است:


میزان عطر و بو: متوسط


میزان تلخی: متوسط


میزان کافئین : بسیار زیاد


میزان ترشی: بدون ترشی


غلظت : بسیار زیاد


نظر بدهید

    بد           خوب