دستگاه قهوه ساز


این قهوه ساز Coffee Maker را با عنوان قهوه ساز فیلتری اتوماتیک می شناسند. اما چرا اتوماتیک؟ در روش های دستی، آب با هدایت کتری بر روی قهوه ریخته می شود اما در این روش، کار کتری را دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می دهد.

در این روزهایی که نوشیدن قهوه و فرهنگ قهوه نوشی به شدت رو به افزایش است، این نوع قهوه ساز کم کم پایش به خانه‌ها باز شده است،  یکی از دلایل آن، شاید راحتی استفاده از این دستگاه باشد.


نوشیدنی نهایی این قهوه در ایران بعضا با عنوان قهوه فرانسه یاد می شود اما عنوان بهتر و صحیح تر برای آن، قهوه دمی یا قهوه فیلتری است. اگر به غلظت قهوه‌ای که این دستگاه می دهد، اشاره ای کنیم، می توان گفت که این قهوه از قهوه ترک و اسپرسو ، رقیق‌تر می باشد. کمی آبکی، روان و نسبتا تلخ!


قسمت‌های مختلف دستگاه قهوه ساز:
مخزن آب:

در این قسمت آبی که نیاز است هم نشین قهوه باشد ریخته می‌شود که برای تهیه قهوه، دمای آن افزایش خواهد یافت.


مخزن قهوه:

حالت قیف مانند که توری معمولا پلاستکی یا فلزی دارد و برای جداسازی پودر قهوه از نوشیدنی است. البته عده ای از فیلتر کاغذی نیز استفاده می کنند. این فیلترها یکبار مصرف اند، ممکن است به دلیل طعم کاغذی آن مورد پسند عام مردم نباشد اما می توانید با یک راه کار ساده بوی کاغذ را از بین ببرید به این ترتیب که:

قبل از اضافه کردن پودر قهوه به فیلتر کاغذی، بگذارید کمی آب داغ از فیلتر عبور کند این کار بوی کاغذ را از بین می برد و در پایان این آب را دور بریزید. همچنین می‌توانید از این آب برای گرم کردن قوری یا فنجان استفاده کنیدقوری:

نوشیدنی نهایی در این قوری جمع آوری می شود.


البته جریان قهوه سازها به همین جا ختم نمی‌شود، سازندگان خوش ذوق قابلیت‌های فراوانی را بر روی این دستگاه‌ها سوار می‌کنند که قهوه نوشی و تهیه آن را آسان تر و لذت بخش‌تر می‌کند. مثلا برخی قهوه سازها دارای صفحه گرم کن برای گرم نگهداشتن قهوه تا ساعاتی هستند، برخی دیگر نمایشگر، آسیاب قهوه، سینی چکه گیر، تنظیم حجم و غلظت دم‌آوری، قابلیت برنامه ریزی، سختی گیر جرم گیر آب و خیلی قابلیت های دیگری دارند.


ظاهر دستگاه قهوه ساز:

تنوع این دستگاه در طراحی بسیار گسترده است، اگر به بازار بروید متوجه ذوق و خلاقیت طراحان این قهوه‌ساز اتوماتیک خواهید شد. اما ساز و کار همه این دستگا‌ ها یکسان است. این گونه که آب داغ، توسط پمپ دستگاه، بر روی پودر قهوه ریخته می شود.


اما اگر به نوع دیگری از این قهوه ساز اشاره کنیم گزینه اسپرسو روی میز خواهد آمد، یعنی دستگاهی که هم به شما قهوه فیلتری می دهد هم اسپرسو، اما معمولا کمتر این دستگاه توسط متخصصان توصیه می‌شود. شما فکر می کنید دلیل اش چیست؟
نکات خرید دستگاه قهوه ساز:

برندهای مختلف لوازم خانگی هم چون: فیلیپس، دلونگی، تفال، مولینکس، بوش، بیم، کنوود، کروپس و ... در ساخت و عرضه قهوه سازها فعالیت دارند اما مدل های حرفه‌ای تر بیشتر در کافی شاپ‌ها مورد استفاده قرار می گیرند، برندهایی چون گاستروبک لاسپازیاله، جیمبالی یا...


برندهای خانگی اغلب قیمت‌شان وابسته به قدرت برند و محبوبیت آن برند متغیر است و معمولا کیفیت‌هایشان یکسان است اما دستگاه‌های حرفه ای که معمولا در کافی شاپ‌ها استفاده می‌شوند توانایی استفاده بیشتری را دارند یعنی شما در یک کافی شاپ شاید روزانه ده‌ها یا صدها فنجان قهوه از دستگاه بگیرید پس نیاز به یک دستگاه کاملا حرفه ای دارید.نمایش :

اسپرسو ساز بارنی مدل CRM3005E

(0)
تماس بگیرید

دستگاه اسپرسوساز نیمه صنعتی بارنی مدل CRM3005E یک اسپرسوساز پر قدرت و کاملاً کاربردی ویژه مصارف خانگی، حرفه ای، کافی شاپ های کوچک، هایپرها، فروشگاههای بین راهی است. بدنه این دستگاه تمام استیل و اجزا د..

اسپرسو ماشين EXPOBAR

(0)
تماس بگیرید

اسپرسو ماشين EXPOBARمدل NEW ELEGANCEداراي يك گروپگنجايش boiler: ٦ ليترقدرت: ٢٤٠٠ واتوزن: ٤٠ كيلوفشار استيم:بين ٠.٨ تا ١.٢ بارداراي PID كنترلطول: ٥٢٠ ميلي مترعرض: ٤٧٠ ميلي مترعمق: ٦١٠ ميلي متر????????س..

دله قهوه عربی برنجی

(0)
تماس بگیرید

از دله می توان برای سرو کردن قهوه به خصوص قهوه های فوری کلاسیک و گلد استفاده نمود .عرب ها برای نوشیدن قهوه مراسم و قوانین خود را دارند.معمولا آنها پس از تفت دادن دانه قهوه و آسیاب کردن آن در..

دمنش ساز و چای ساز

(0)
تماس بگیرید

دمنش ساز و چای سازبسیاری از متخصصان و درمانگران طب سنتی استفاده از مواد طبیعی و گیاهی را برای بدن و سلامتی بهتر و مناسب تر می دانند.برای استفاده از دمنوش های گیاهی شما نیاز به یک دمنوش ساز دارید.دمنوش..

موکاپات 2 نفره

(0)
تماس بگیرید

..

موکاپات 4 نفره

(0)
تماس بگیرید

..

موکاپات 6 نفره

(0)
تماس بگیرید

..

نمایش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)