اسپرسو

نحوه تهیه اسپرسو (قهوه دستگاه اسپرسو) .


 اسپرسو یک نوع قهوه در میان انواع مختلف قهوه است که در فرهنگ های مختلف با نام های مختلف شناخته می شود جالب است بدانيد، دستگاهي هم به نام دستگاه اسپرسوساز وجود دارد که قهوه اسپرسو درست مي کند.

قهوه ی ساده قهوه ای است که با دم کردن ،خیساندن و یا بصورت دم کردن دانه های قهوه ی آسیاب شده تهیه می شود، قهوه ی فوری هم که بیشتر ما ایرانی ها ازش استفده می کنیم همون پودر قهوه ی فوری به همراه آب است.


 تهیه اسپرسو (قهوه دستگاه اسپرسو) 1. دستگاه اسپرسو را گرم کنید.

قبل از شروع ، دستگاه را حدود 15 تا 30 دقیقه روشن کنید، برای این دستگاه شما فرصتی برای گرم شدن دارد. اگر دستگاه شما به یک منبع آب وصل نشده است ، آب را درون مخزن بریزید و  پرتفیلتر را به دستگاه خود وصل کنید. دستگاه را روشن کنید تا یک شات خالی از آب درون یک لیوان بریزد.


2. مخزن دستگاه را با آب پر کنید.

اگر دستگاه شما به یک منبع آب وصل نشده است ، باید آن را با آب تمیز و تصفیه شده پر کنید. دستگاه باید آب را بین 197 تا 204 درجه فارنهایت (92 و 96 درجه سانتیگراد) گرم کند. آب مناسب گرم شده برای استخراج تمام ترکیبات طعم دار اسپرسو مهم است.3. مخزن دستگاه را با آب پر کنید.

اگر می خواهید یک اونس (30 میلی لیتر) بزنید ، حدود 7 گرم پودر قوه اسپرسو را در پرتافیلتر خشک و تمیز بریزید. برای یکشات دوبل ، 14 تا 18 گرم پودر قهوه اسپرسو  را در زیر آب قرار دهید. مقیاس دیجیتال را بررسی کنید تا مطمئن شوید مقدار دقیقی از دوز دارید.4. پرتفیلتر رابه دستگاه وصل کنید.
3. دستگاه را روشن کنید.

بلافاصله دستگاه خود را روشن کنید تا شروع به کار کند ویک فنجان اسپرسو را زیر دستگاه قرار دهید. متوجه خواهید شد که چند ثانیه طول می کشد تا اسپرسو شروع به چکه شدن داخل فنجان کند. باید به نظر برسد که خامه ای و ضخیم است و شروع به بیرون آمدن میکند. این کرم است.
4. دستگاه را خاموش کنید.

اگر در حال تهیه اسپرسو تک هستید ، باید روی ثانیه 20 دستگاه را خاموش کنید. اگر در حال تهیه اسپرسو تک هستید ، باید روی ثانیه 20 تا 30 ثانیه دستگاه را خاموش کنید . هنگامی که حجم مورد نظر خود را گرفتید دستگاه را خاموش کنید.

سبد خرید شما خالی است!