اسپرسو با موکاپ.طرز تهیه قهوه با قهوه جوش گازی ( موکاپات ).قهوه اسپرسو یکی از بهترین و پرمصرف‌ترین قهوه‌هاست. امروزه تهیه‌ی اسپرسو به روش‌های مختلف و با دستگاه‌های متفاوتی صورت می‌گیرد. یکی از روش‌های تهیه‌ی اسپرسو به وسیله‌ی قهوه جوش رو گازی یا همان موکاپات می‌باشد. معروف‌ترین برند تولیدکننده‌ی موکاپات در جهان، کمپانی ایتالیایی بیالتی می‌باشد.


                اجزای تشکیل دهنده قهوه جوش        نکات استفاده و نگهداری
  برای استفاده بهینه و صحیح از هر وسیله ای باید به نکاتی توجه داشت تا هم وسیله عمر مفیدی داشته باشد و هم بهترین بهره‌وری را از آن وسیله داشته باشیم. در زیر به بررسی نکات مربوط به قهوه جوش‌ها که تاثیر فراوانی در کیفیت قهوه خروجی و عمر دستگاه دارند می‌پردازیم‌.

        سوپاپ کنترل فشار 

عملکرد این سوپاپ مانند سوپاپ زودپز می‌باشد و زمانی کاربرد دارد که آب جوش به هر دلیلی نمی‌تواند وارد محفظه‌ی خروجی قهوه شود، در این زمان جهت جلوگیری از اجتماع بخار آب و افزایش فشار در محفظه آب، این سوپاپ بیرون آمده و بخار را خارج می‌کند. به این نکته توجه کنید که این سوپاپ در حالت عادی و فعالیت درست دستگاه باید بسته باشد.


        محفظه آب

در مورد محفظه آب دستگاه توجه به دو نکته ضروری است. اول اینکه شما اگر می‌خواهید طعم قهوه‌تان تلخ‌تر شود و یا زمان زیادی برای تهیه‌ی قهوه ندارید می‌توانید از آب جوش استفاده کنید ولی اگر طعمی مطلوب‌تر مد نظرتان است از آب سرد استفاده کنید. نکته‌ی دوم اینکه شعله‌ی مورد نظرتان را به اندازه‌ی کف محفظه‌ی آب که کف دستگاه نیز هست انتخاب کنید.

محفظه پودر قهوه 

همیشه پودر قهوه را لبالب محفظه پر کنید و ترجیحا آن را نکوبید، فقط با انگشتتان پودر قهوه را صاف نمایید. نکته‌ی مهم در مورد پودر قهوه این است که میزان آسیاب قهوه نباید زیاد ریز باشد، چون هم در فیلتر بالایی گیر می‌کند و عملکرد دستگاه را مختل می‌کند و هم باعث تلخ شدن بیش از حد قهوه می‌شود.

محفظه نگهداری قهوه و درب 

همیشه سعی کنید پس از هر بار استفاده درون درب قهوه جوش و محفظه‌ی نگهدارنده قهوه را خوب بشویید و درون آن را دستمال بکشید تا قهوه به دیواره‌ها رسوب نکند و کیفیت نهایی قهوه عالی باقی بماند.

طرز تهیه قهوه با قهوه جوش رو گازی 


جهت تهیه‌ی قهوه به وسیله‌ی موکاپات ابتدا دستگاه را باز نموده و محفظه‌ی پودر قهوه را از محفظه آب جدا نمایید، سپس مقداری آب درون محفظه آب ریخته ( درست تا زیر سوپاپ کنترل فشار )، حال محفظه پودر قهوه را برداشته  آن را پر از پودر قهوه کرده و سپس سطح آن را با انگشت صاف نمایید.سپس محفظه‌ی پودر قهوه را سر جای خود قرار داده و موکاپات را محکم ببندید. موکاپات خود را روی گاز قرار داده و منتظر شوید تا قهوه از لوله‌ی خروجی خارج شده و درون محفظه قهوه بریزد.سعی کنید شعله‌ی گاز را قبل از اینکه قهوه تا دهنه‌ی لوله‌ی خروج قهوه بالا بیاید خاموش کنید تا در انتها قهوه آرام آرام درون محفظه‌ی قهوه بیاید.
نمایش :

موکاپات 2 نفره

(0)
تماس بگیرید

..

نمایش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)